Słowo od Starosty

03.03.2020

Drodzy Ósmoklasiści, Szanowni Rodzice!

„Sapere aude” (w tłum. z łac. „miej odwagę być mądrym”) to łacińska sentencja autorstwa Horacego będąca zaproszeniem do poświęcenia się nauce i samodoskonaleniu. Właśnie te słowa rzymskiego poety kieruję do Was, młodzi Przyjaciele, gorąco wierząc, że wśród Was są przyszli profesorowie, inżynierowie, lekarze czy rzemieślnicy, którzy będą budować naszą przyszłość. Dlatego tak ważna jest świadoma, mądra decyzja o wyborze dalszej drogi edukacji, decyzja, która otworzy przed Wami nowe możliwości, pozwoli rozwinąć skrzydła.

Dokonując wyboru własnej ścieżki rozwoju kierujcie się indywidualnymi zainteresowaniami, uzdolnieniami, ale jednocześnie nie bójcie się własnych marzeń – to one budują poczucie siły i wiary w siebie. Pragnąc pomóc Wam, drodzy Uczniowie i szanowni Rodzice, w podjęciu tej niełatwej decyzji, oddajemy w Wasze ręce Informator Edukacyjny 2020/2021. Wierzę, że w bogatej ofercie szkół średnich prowadzonych przez Powiat Pilski każdy młody człowiek odnajdzie swój kierunek kształcenia, który pozwoli zarówno doskonale przygotować się na studia, jak i kształcić się w różnych zawodach, na najwyższym poziomie. Zapewni to Wam doświadczona, kompetentna i życzliwa kadra oraz baza dydaktyczna naszych placówek, w którą na przestrzeni ostatnich lat bardzo dużo zainwestowaliśmy i nadal inwestujemy.

Zachęcam również do bliższego poznania szkół podczas Pilskich Powiatowych Targów Edukacyjnych i „Drzwi otwartych”, będących okazją do spotkań z nauczycielami, rozmów ze starszymi koleżankami i kolegami.

Drodzy Uczniowie! W tak ważnym dla Was czasie życzę właściwych wyborów oraz powodzenia! Odważnie podążajcie do obranego celu, korzystając z szans i możliwości, które się przed Wami otwierają.