Słowo od Starosty


Słowo od Starosty
28.02.2022

Drodzy Ósmoklasiści, Szanowni Rodzice!

Ukończenie szkoły podstawowej to bilet do dalszej podróży. Ważne, aby ta podróż była inspirująca, pełna ciekawych doświadczeń i kolejnych sukcesów. Otwiera się przed Wami wiele szans, możliwości, ale to od Was zależy, czy z nich skorzystacie i właściwie wykorzystacie swój potencjał.
Pragnąc pomóc Wam, drodzy Uczniowie i szanowni Rodzice, w podjęciu ważnej decyzji wyboru dalszej ścieżki kształcenia, oddaję w Wasze ręce Informator Edukacyjny 2023/2024. Jestem przekonany, że w bogatej ofercie szkół i placówek oświatowych  prowadzonych przez Powiat Pilski, każdy młody człowiek odnajdzie swój kierunek kształcenia oraz zawód, będący realizacją indywidualnych pasji, uzdolnień, a jednocześnie trafną inwestycją w przyszłość.
Naszym priorytetem jest wyposażenie młodego pokolenia w wiedzę i umiejętności, które pozwolą mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Dlatego na przestrzeni ostatnich lat dokładamy wszelkich starań, by stworzyć w powiecie pilskim szkoły nowoczesne, będące gwarantem profesjonalnej edukacji – zapewniamy nie tylko kompetentną i życzliwą kadrę, ale także nowoczesną bazę dydaktyczną, w którą cały czas intensywnie inwestujemy, doposażając, modernizując i rozwijając infrastrukturę edukacyjną po to, by nasza młodzież mogła zdobywać wiedzę i umiejętności w innowacyjny, twórczy sposób.
Zachęcam do bliższego poznania nowoczesnego oblicza naszych szkół podczas Targów Edukacyjnych i „Drzwi otwartych”, będących okazją do spotkań z nauczycielami, rozmów ze starszymi koleżankami i kolegami.
 
Drodzy Uczniowie!
W naturę człowieka nie jest wpisana stagnacja, ale dążenie do wiedzy, rozwoju, dlatego nie przestawajcie się uczyć, zdobywać umiejętności, realizować pasje. Pamiętajcie, że nauka to cenny dar, a nie ciężki obowiązek. Wybierzcie odpowiednią ścieżkę kształcenia i śmiało kroczcie nią do celu. Powodzenia!


 
« Powrót do listy wydarzeń